مبدل های خودکار

مبدل­ های HV/MV/LV و مبدل­ های خودکار

حفاظت برای مبدل­ های این گروه باید حفاظت­های دیفرانسیلی کلی را نیز شامل شود،که حیاتی هم هستند که به دلیل قابلیت اعتماد و سرعت بالا در عملیات آن است.چون مبدل دارای سه پیچ(winding)است،یک حفاظت دیفرانسیلی نوع سه پایانه­ای مورد نیاز است.

دیاگرام همچنین شامل حفاظت Busbar دیفرانسیلی که معمولاً روی مبدل­ های بزرگ نصب می­شود و به Busbar HV هم متصل است،می­شود.چون مبدل یک پیچ(windingLV )دارد،حفاظت جریان بیش از حد نیز برای این پیچ شامل گردیده است.

نسبت­های شاخص برای مبدل ­های HV/MV/LV عبارتند از:۱۴۵/۱۱, ۱۳۲/۱۱, ۱۳۲/۳۳, ۱۱۵/۳۴٫۵, ۱۱۵/۱۳٫۲kV.

در جاهایی که نیروهای بزرگی وجود دارد و نسبت ولتاژ نزدیک به ۲:۱ است،استفاده از مبدل­ های خودکار رایج است،نسبت­های شاخص برای مبدل­ های خودکار ۲۷۵/۱۳۲ و ۲۳۰/۱۱۵kV هستند.

طرح­های حفاظت برای مبدل­ های خودکار خیلی شبیه به مبدل ­های HV/MV/LV است،چون مبدل­ های خودکارمی­توانند مانند بخش­های سه پیچی(three winding)برای اهداف حفاظتی در نظر گرفته شوند.
مبدل ­های MV/LV

مبدل­ های HV/MV/LV و مبدل­ های خودکار

حفاظت از  مبدل ها این گونه بخش­ها باید شامل حفاظت از جریان بیش از حد برای پیچ­های (windings MV و LV) باشد،به علاوه باید شامل دستگاه­ هایی مانند فشارسنج ،حفاظت فشار بیش از حد(مانند موج Buchholz)و حفاظت دمایی شود،که نسبت­­های شاخص برای مبدل­ های inter-busbar  MV/LV  در ایستگاه­های فرعی عبارتند از ۳۳/۱۱, ۳۴٫۵/۱۳٫۲, ۱۳٫۲/۴٫۱۶k)


حفاظت مبدل

حفاظت مبدل باید نیرو،ولتاژ،گروه حامل(vector)و اهمیت بخش درون یک سیستم خاص را به حساب آورد.

[ بازدید : 99 ]

[ دوشنبه 26 تير 1396 ] 11:02 ] [ نادر رفیعی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]